/ Blog

Czy istnieją trendy ponadczasowe?

Naprawdę trudno jest znaleźć jedyny i właściwy styl projektowania i aranżacji wnętrz, szczególnie taki, który przez dłuższy czas pozostanie trendy, zastosowane w nim dodatki i elementy będą ponadczasowe i funkcjonalne. Powszechnie przecież wiadomo, że moda zmienia się bardzo prędko i niezwykle często. Dlatego też projektanci wnętrz często proponują proste, nowoczesne formy wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów, na przykład ze szkła, czy drewna. Takie rozwiązanie bywa ponadczasowe, a to wszystko dzięki harmonii, jaką daje połączenie na pozór zimnych, wyrazistych linii z naturalną słodyczą ciepłych barw, które nigdy się nie znudzą. Każdy architekt wnętrz stara się stworzyć coś modnego, ale również i trwałego, a następnie przepuszcza to przez pryzmat indywidualnej wizji swojego klienta-zleceniodawcy i właściciela aranżowanego mieszkania. Najważniejsze jest dla nich to, by inwestor, który do nich przychodzi, był zadowolony z pobytu we własnych czterech ścianach nie tylko przez kilka najbliższych miesięcy, ale przez całe długie lata. Aktualnie najlepszym nośnikiem wymiany pomysłów i projektów jest Internet-to w nim można znaleźć bardzo inspirujące pomysły, a także zapoznać się z prognozowanymi trendami, które będą obowiązywać w branży architektury wnętrz przez najbliższe lata.


Jak zaprojektować wnętrze?
Od właściwie dobranego wyposażenia, koloru ścian i zastosowanego oświetlenia zależy ogólny charakter, mieszkania, domu, czy pomieszczenia, którego wystrojem mamy się zając. Od niego z kolei będzie zależało, jak będziemy czuli się w danym miejscu. Dlatego też przy wyposażeniu wnętrz powinniśmy się kierować głownie własnymi upodobaniami i gustami, w drugiej jednak kolejności pamiętając o obowiązujących trendach. Ekologiczne materiały oraz energooszczędne urządzenia, to pomysł nie tylko na wspomożenie środowiska naturalnego, ale również na stworzenie miejsca, które będzie pozytywnie wpływało na nasz nastrój, zdrowie i stan konta. Projektując wystrój danego wnętrza można trzymać się zasady, by wszystkie pomieszczenia współgrały ze sobą stylem. Jeśli jednak wolimy niepowtarzalny, unikalny klimat, możemy prześledzić współczesne trendy i połączyć różne style, np. nowoczesne meble można połączyć ze stylowymi dodatkami w klimacie klasycznym.
Warto w taki sposób zaprojektować wystrój wnętrza, aby był on ciepły i miał odpowiedni charakter. Pamiętajmy, że dom/mieszkanie jest miejscem, gdzie żyjemy, odpoczywamy i pracujemy.

Czytaj także: